
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | Serial |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.465 V |
| Min Supply Voltage | 3.135 V |
| Operating Supply Current | 85 mA |
| Data Rate | 2.97 Gbps |
| power consumption | 280 W |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 114
Distributors
pcbx
Unit Price$7.91933
Ext.Price$7.91933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.91933 | $7.91933 |
| 10 | $6.69427 | $66.94270 |
| 25 | $6.04847 | $151.21175 |
| 50 | $5.46497 | $273.24850 |
| 100 | $4.93779 | $493.77900 |
